Repliki

Dzięki naszej stronie istnieje możliwość zamówienia repliki miecza muzealnego lub miecza turniejowego.

14th_06a

Miecze wykonywane są zgodnie z historycznymi wzorami, w pełni funkcjonalne, głownie są hartowane i odpuszczone, przez co uzyskują jednocześnie twardość i sprężystość prawdziwego miecza – aby dowiedzieć się więcej – prosimy przeczytać poniższe informacje…

W średniowieczu, gdy wytwarzano prawdziwą broń przeznaczoną do walki, nie było dwóch takich samych mieczy… Każdy muzealny egzemplarz jest inny. Każdy miecz wytwarzano indywidualnie, dzięki czemu każdy miecz jest wyjątkowy w swoim rodzaju.  Możemy wyróżniać typy i grupy podobnych mieczy. Możemy określić jaki rodzaje i wymiary były najpopularniejsze w danym okresie lub rejonie. Nie znajdziemy jednak produkcji seryjnej mieczy w średniowieczu, co skłoniło nas do innego podejścia do ich wytwarzania.

late15_01

Historyczna zgodność
Jeśli chodzi o wytwarzanie mieczy na pierwszym miejscu stawiamy zgodność z oryginałami z epoki. Nie tworzymy projektów „z głowy” lecz TYLKO I WYŁĄCZNIE na podstawie muzealnych egzemplarzy. Nie uznajemy w tej materii przeinaczeń czy

falchion_boucher_01współczesnych „ulepszeń”. Miecze które proponujemy wzorowane są ściśle na muzealnych oryginałach. Projektowane są w oparciu o wieloletnie badania setek zachowanych mieczy, pomiary i oględziny prawdziwych mieczy. Uważamy iż każdy miecz powinien być wyjątkowy w swoim rodzaju – dokładnie tak jak było to w średniowieczu. Dlatego nie produkujemy mieczy masowo. Każdy z nich jest oryginałem, stworzonym na podstawie konkretnego egzemplarza lub kompilacji kilku podobnych autentycznych mieczy.

Hand and a Half Sword

Technologia
Nasze miecze produkowane są z najlepszej jakości stali i materiałów, doskonale odwzorowujących średniowieczną broń. Dzięki zaawansowanej technice produkcja jednego miecza nie jest dziś tak długotrwała i pracochłonna jak było to w średniowieczu. Dzięki temu ceny nie są tak wysokie jak było to setki lat temu, gdy całą prace wykonywano ręcznie. Wciąż jednak wykonanie dobrej jakości i zgodnego z historycznymi realiami miecza jest trudne i wymaga wiedzy połączonej z doświadczeniem.

vikih_001
Produkujemy miecze z takich samych materiałów co najlepsi światowi producenci – jednocześnie nadając każdemu mieczowi indywidualny charakter – tworzymy bogatszą ofertę od mieczy produkowanych masowo.

sword_brescia_03
Hartowanie i odpuszczanie sprawiają że stal staje się sprężysta uzyskując jednocześnie dużą twardość i odporność na uderzenia. Dokładnie spasowane elementy tworzą z każdego miecza harmonijną i spójną całość.
W oprawach rękojeści nie uznajemy żadnych kompromisów – liczy się przede wszystkim historyczność. Dlatego używamy naturalnych skór, klejów na bazie żywic, gatunków drewna których obecność wykazały badania archeologiczne oraz średniowiecznych technik oprawiania.

Gwarancja
Dajemy 2-letnią gwarancję użytkową na głownię. Nasze głownie są hartowane zazwyczaj do wartości 50-52HRC. Testujemy miecz na wytrzymałość – przy normalnym użytkowaniu w walce/cięciu – nic się z nimi nie powinno dziać. Jednak miecz wymaga również znajomości właściwej techniki posługiwania się nim – niewłaściwe posługiwanie się mieczem (jak każdą inną bronią lub narzędziem) lub użycie niezgodne z przeznaczeniem –  może spowodować szybsze zużycie lub poważne uszkodzenie.
Dlatego w przypadku reklamacji konieczne jest odesłanie do nas uszkodzonej broni. Łatwo określić na podstawie rodzaju uszkodzenia w jaki sposób ono powstało – pozwoli nam to zarówno ulepszyć broń, jak i rozpoznać uszkodzenie powstałe nie z winy jakości naszego miecza.

pokrzywnica_005

Stylizacja                                                                                                                                  Aby nadać konkretnemu mieczowi charakter, możliwe jest jego postarzenie. Nie zmienia to jakości miecza – sprawia jedynie wrażenie oręża już używanego. Efekt ten można stopniować. Istnieje także możliwość wykonania repliki miecza postarzonego w taki sposób w jakim stanie znajduje się on w muzeum (wżery od korozji, ciemna patyna, etc).

starzenie

Zamówienie
W celu złożenia zamówienia prosimy o kontakt bezpośredni lub e-mailowy, podając typ, okres i parametry miecza – najlepiej wskazując jako wzór konkretny miecz z muzeów lub publikacji – lub egzemplarze w podobnym do oczekiwanego typie.

sword_brescia_01

Czas oczekiwania
Zazwyczaj czas wykonania wynosi 3-4 m-ce dla jednego egzemplarza. Termin zależy jednak od ilości zamówień w danym momencie – dlatego wolimy określić to indywidualnie – po uzgodnieniu szczegółów zamówienia.

scabbard_set_14th_04

Prześlij informację na adres inahelahr@gmail.com  lub skontaktuj się telefonicznie pod numer 665 447 703.

TUTAJ ZNAJDĄ PAŃSTWO GALERIĘ PRAC.

Serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz