Przygotowanie do treningu szermierki długim mieczem

Projekt, opracowanie i realizacja – Kuba Potocki, SDESW ARMA-PL Bielsko-Biała.

Indywidualny trening DESW dla początkujących to cykl nagrań mający na celu zainteresowanie młodzieży (16+) – i nie tylko – naszym rodzimym podejściem do sztuk walki.

Od wielu lat, media bombardują nas zafałszowanym obrazem europejskich wojowników z okresu średniowiecza, którzy posługują się orężem, jak gdyby dano im pierwszy raz broń białą do ręki i powiedziano „a teraz walcz”. Coś tu jest najwidoczniej nie tak, bo przecież mówimy o ludziach, którzy podbili większość znanego im ówcześnie świata i regularnie bronili swych terenów przed licznymi i bardzo zróżnicowanymi wrogimi armiami.

Tak czy inaczej, w jeden wieczór tej świadomości nikomu nie uda się zmienić, ale mam wielką nadzieję, że następne pokolenia będą posiadały możliwość łatwego dostępu do materiałów, które w mniej wypaczony sposób przedstawiają obraz naszych przodków.

Indywidualny trening DESW dla początkujących ma pełnić rolę przynęty, która poprzez przystępną formę przekazu, zanęci młodzież i zmotywuje ją do dalszego działania poprzez trening w większej grupie osób profesjonalnie zajmujących się rekonstrukcją Dawnych Europejskich Sztuk Walki, czy też poszerzanie wiedzy korzystając z rzetelnych źródeł, których coraz więcej pojawia się w sieci.

Na koniec jeszcze jedna, bardzo ważna uwaga. Ten cykl nagrań, nie nauczy nikogo walczyć, bowiem prawdziwa nauka zaczyna się dopiero podczas treningu z partnerem. W pojedynkę, można co najwyżej przygotować się teoretycznie, fizycznie i motorycznie do właściwego treningu DESW.Zatem gorąco zachęcam do oglądania i śledzenia nowych odcinków, które staram się publikować nie rzadziej niż raz w miesiącu.
Link do playlisty:

Link do kanału: https://www.youtube.com/channel/UCl03fuVVjnKlRsAmf-7FP9g

Link do strony SDESW ARMA-PL: http://thearma.pl (więcej publikacji)