Aplikacja Miecze Średniowieczne

mapaOd roku trwają prace nad aplikacją o mieczach średniowiecznych która ma być opublikowana i dostępna darmowo na naszej stronie. Będzie to pierwsza na świecie tego typu aplikacja.

Pod tym adresem wkrótce pojawi się interaktywny program, dzięki któremu będzie można w prosty sposób zapoznać się z typami mieczy europejskich w okresie między IX a XV wiekiem – z podziałem na okresy oraz z mapą występowania. Aplikacja będzie dostępna w dwóch językach – polskim oraz angielskim. Najprawdopodobniej, z uwagi na obszerność materiału, będzie ona także podzielona na 2 lub 3 części: pierwsza część będzie dot. mieczy sklasyfikowanych w typologii Iana Petersena (VIII-Xw), druga część obejmie miecze z okresu XI-XV oraz być może powstanie część dot. mieczy późnego średniowiecza i renesansu.

Dzięki pomocy sponsorów oraz współpracy programistów i pasjonatów – aplikacja będzie dostępna darmowo i przyjazna dla urządzeń mobilnych. Wkrótce zaprezentujemy listę osób oraz instytucji, które przyczyniły się do rozwoju prac nad programem.

Jeśli są Państwo zainteresowani pomocą lub współpracą przy tworzeniu tego programu – zapraszamy serdecznie (dział Kontakt).

aplikacja_mapa2aaa