Strona ruszyła!

(W chwili obecnej strona jest w trakcie uzupełniania materiałów – potrwa to do stycznia 2013. zapraszamy)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/30/Maciejowski_Bible.JPG

Strona dedykowana przede wszystkim miłośnikom europejskich mieczy średniowiecznych, poświęcona prawdziwym mieczom, ich historii, typologiom, replikom, budowie i technologii produkcji.

Dzięki testom na stronie będzie można także zasięgnąć opinii o produktach współczesnych wytwórców mieczy w kraju i za granicą.
Artykuły tematyczne pozwolą wszystkim zainteresowanym bliżej zapoznać się ze wszystkimi aspektami typologii oraz produkcji mieczy.

Jednocześnie zachęcamy do udziału w naszym projekcie wszystkich zainteresowanych tematem.
Liczymy iż stale rosnący prestiż strony – dzięki Waszemu zaangażowaniu – przyczyni się do pogłębienia świadomości czym był miecz w dawnych czasach, nie tylko jako broń, lecz także jako symbol – ściśle związany ze światopoglądem ludzi wieków średnich, Chrześcijaństwem oraz historią naszej kultury. Mamy nadzieję na podtrzymanie tradycji i dziedzictwa związanego z symboliką miecza aby nie stawał się on jedynie straganową zabawką czy karykaturalnym gadżetem popkultury.

Będziemy starać się zgromadzić największą na skalę kraju bazę materiałów która będzie pierwszym tego typu polskojęzycznym zbiorem informacji w dziedzinie mieczy średniowiecznych.

Serdecznie zapraszamy do współpracy z życzeniami wytrwałości w swoich zainteresowaniach.

Dodaj komentarz